روانشناسی

از کجا بفهمیم کسی به ما علاقه دارد؟

نشانه های علاقه در رابطه

مجله سلامتی بدانید در جدیدترین موضوع خود به شناخت و توجه به علاقه در روابط عاطفی پرداخته است. راه‎های وجود دارد که با استفاده از آن تشخیص داد چطور بفهمیم مردی ما را دوست دارد. همه این موارد در شناخت بهتر طرف مقابل به ما کمک می‎کنند و با استفاده از آن می‎توان میزان علاقمندی کسی نسبت به خودمان را فهمید.

از کجا بفهمیم برای کسی با ارزشیم؟

اصلی ترین نکته در معیارهای ازدواج موفق میزان ارزش و اهمیت ما برای شخص مقابل است. باید بدانیم کسی که به ما علاقه دارد باید چه مواردی را رعایت کند و خصوصیات مرد ایده آل چیست. قطعا به مرور زمان شناخت افراد از هم بیشتر خواهد شد اما در رابطه باید حواسمان به چه چیزی باشد؟

 • روراست و صادق باشد.
 • به دنبال پیشرفت و بهبود و ارتقای وضعیت موجود است.
 • خود را در اختیار شما گذاشته و از شما چیزی را پنهان نکند.
 • نسبت به وجود شما در زندگی‎اش میل و عجله داشته باشد.
 • در تصمیم گیری ثبات داشته باشد و حرف و قولش یکی باشد.
 • با وجود اهمیت مسائل جنسی، همیشه درباره آن صحبت نکند.
 • به شما احساس نزدیکی داشته باشد و مایل باشد تا درد و دل کند.
 • درک داشته باشد و متوجه شرایط و اوضاع (محدودیت‎ها و…) شما باشد.
 • بعد از شناخت اولیه برای اقدامات بیشتر و خواستگاری رسمی شرایط فراهم شود.
 • به شناخت بیشتر از شما علاقه داشته باشد، مثلا درباره خانواده و… کنجکاو باشد.
 • برای شما و رابطه، وقت صرف کرده و توان بگذارد و برای شما آرامش روانی داشته باشد.
 • بعد از مدت کوتاهی باید خانواده طرف مقابل از وجود شما با اطلاع باشند و به ایشان معرفی شوید.

این موارد را به شدت جدی بگیرید، چون عدم وجود چنین مسائلی زندگی زناشویی را با چالش مواجه خواهد شد.

شریک زندگی ، علاقه ، علاقه داشتن

انتخاب درست شریک زندگی

با توجه به خصوصیات فردی و اخلاقی هر دوطرف، باید برای انتخاب شریک زندگی هوشمندانه عمل کرد. برای انتخاب صحیح شریک زندگی اول باید مهارت خوب گوش دادن را بلد باشید تا کاملا متوجه اتفاقات شوید. به موارد زیادی باید دقت کنید مثل داشتن اعتماد به نفس که در آینده بسیار مهم خواهد بود. همچنین حتما درباره آنیما و آنیموس اطلاع داشته باشید تا بعدا به مشکل برنخورید.

مردهای غیرقابل اطمینان

نقطه مقابل موارد بالا بسیار خطرناک است و با وجود آن کاری از دست مشاور یا روانشناس هم برنمی‏‎آید. مثلا وقتی بفهمیم طرف مقابل قصد ازدواج نداشته و فقط به دنبال سواستفاده مالی یا جنسی باشد. یا وقتی که شخص برای خواستگاری رسمی و اصطلاحا “پا پیش گذاشتن” بهانه‎های مختلف بیاورد.

از دیگر موارد منفی، می‎توان به نداشتن شناخت اشاره کرد. همچنین او نباید نسبت به آرایش شما بی‎تفاوت باشد. یا اینکه نداشتن وضعیت پایدار و ثابت و مبهم بودن شرایط او و رابطه بسیار خطرناک خواهد بود. وقتی اغلب دردسترس نباشد یا اینکه نتوان روی حرف و قولش حساب باز کرد، آینده روشنی را نوید نمی‎دهد.

دلایل شکست عشقی و علاقه

برخی تحقیقات خبر از شکست عشقی ۷ دختر از هر ۱۰ نفر را نشان می‎دهند. عمده دلیل آن هم بخاطر عدم رعایت چهارچوب و قوانین (موارد فوق) است. البته نقش تربیتی خانواده نیز بسیار مهم است تا افراد گرفتار مسائل نادانسته نشوند. اما برای جلوگیری از شکست عشقی باید موارد بالا را رعایت کنید.

در پایان باید بدانید وقتی کسی اکثرا درباره مسائل جنسی صحبت می‎کند و یا مکررا از شما می‎خواهد که عکس لخت یا فیلم برهنه برایش بفرستید، شما را به صورت موقت می‎خواهد. در این صورت شما باید اوضاع را تغییر دهید، مثلا آیا از قدرت خود خبر دارید؟ بدن آگاهی را بخوانید.

در این مطلب قصد داشتیم تا شما را با، از کجا بفهمیم کسی به ما علاقه دارد؟ آشنا کنیم. امیدواریم که این دانستنی مفید، نیاز علمی شما را رفع کرده باشد، همچنین اگر علاقمند هستید تا در زمینه مجله سلامتی و روانشناسی اطلاعات بیشتری کسب کنید سایت بدانید را دنبال کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن