تربیتیکتابخانه

شناخت الگوهای موفق و تربیت فرزندان از آن طریق

معرفی افراد و الگوهای موفق به فرزندان

اگر می‎خواهید فرزندتان اطلاعات خوبی از انسانها، الگوهای موفق و تجارب آنها داشته باشد، باید به طور غیر مستقیم چهره و رمز انسان های موفق را به آن‎ها بگویید، نه اینکه از داستان شکست دیگران استفاده کنید. مثلا فردی تلاش نکرده و موفق نشده، به جای آن از زندگی نامه افراد موفق و پیروز استفاده کنید.

داستان زندگی افراد موفق

پدر ادیسون به این نتیجه رسیده بود که فرزندش نادان و ناتوان است و نمی‎خواست هزینه و مخارج تحصیل او را بدهد، اما مادرش باعث تبدیل شدن به فردی موفق شد. در مقوله تربیتی او با این حمایت، تبدیل به انسانی نابغه شد و پنج هزار اختراع را ثبت کرد. پس نتیجه می‎گیریم که هر شکستی شکست نیست، بلکه تجربه‎ای است در مسیر موفقیت، و در سرنوشت افراد تاثیر دارد و نقطه طلایی پیروزی است.

آلبرت انیشتین که تا 9 سالگی نمی‎توانست صحبت کند و به او گفته شده بود که باید مرسه را ترک کند، اگر حمایت‎های خانواده‎اش نبود، این کودک شاید همانطور ابلهانه و بی‎ثمر در کوچه‎های شهرشان به زندگی خود ادامه می‎داد. اما با تاثیر نقش خانواده در موفقیت، اکنون از او به عنوان یکی از موفق‎ترین افراد دنیا یاد می‎شود. همچنین یاد دادن و القای الگوی افراد موفق در فرزندان باعث افزایش اعتماد به نفس می‎شود.

الگوهای موفق ، افراد موفق ، موفقیت

معمای موفقیت فرزندان در چیست؟

شایان ذکر است بدانیم که معمای موفقیت این افراد موفق به والدینی برمی‎گردد که، اینطور آن‎ها را به بار ‎آورده‎اند و روش‎های موفقیت را به او آموخته‎اند. همانطور که در کتابخانه، در کتاب پدر پولدار پدر بی پول خواندیم، افراد ابتدا هر کاری را بلد نبوده و به مرور زمان اصول موفقیت را یاد می‎گیرند. باید بدانید افراد موفق جامعه در خانواده تربیت یافته و آموزش‎ها را آموخته‎اند.

این خوب نیست که برخی خانواده‎ها از راه‎های منفی استفاده می‎کنند. در مقابل باید از راه های درست استفاده کرد، مثلا می‎توانیم بگوییم که این فرد موفق هم، روزی مثل تو بوده و با تلاش کردن، نگرش مثبت و پشتکار داشتن موفق شده است. در این مقوله باید سعی کنیم از افراد و الگوهای ناموفق صحبتی نکنیم و از افرادی که موفق هستند درس بگیریم و به فرزندان بیاموزیم.

شما هم می‎توانید فرزند خود را با اشخاص موفق همسان کرده و بگذارید از افراد موفق یاد بگیرند و خودشان  مسائل را تجربه کنند و ببینند که می‎توانند موفق شوند چون این تجربه، تاثیر زیادی بر زندگی و آینده آن‎ها خواهد داشت. همچنین خواندن مقاله بهترین روش های رفتار و تربیت صحیح کودک هم برای شما مفید خواهد بود.

 

در این مطلب قصد داشتیم تا شما را با شناخت الگوهای موفق و تربیت فرزندان از آن طریق آشنا کنیم. امیدواریم که این مطلب، نیاز علمی شما را رفع کرده باشد، همچنین اگر علاقمند هستید تا در زمینه سلامت و بهداشت و روانشناسی اطلاعات بیشتری کسب کنید سایت بدانید را دنبال کنید.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا