تربیتیکتابخانه

شناخت الگوهای موفق و تربیت فرزندان از آن طریق

معرفی افراد و الگوهای موفق به فرزندان

اگر می‎خواهید فرزندتان اطلاعات خوبی از انسانها، الگوهای موفق و تجارب آنها داشته باشد، باید به طور غیر مستقیم چهره و رمز انسان های موفق را به آن‎ها بگویید، نه اینکه از داستان شکست دیگران استفاده کنید. مثلا فردی تلاش نکرده و موفق نشده، به جای آن از زندگی نامه افراد موفق و پیروز استفاده کنید.

داستان زندگی افراد موفق

پدر ادیسون به این نتیجه رسیده بود که فرزندش نادان و ناتوان است و نمی‎خواست هزینه و مخارج تحصیل او را بدهد، اما مادرش باعث تبدیل شدن به فردی موفق شد. در مقوله تربیتی او با این حمایت، تبدیل به انسانی نابغه شد و پنج هزار اختراع را ثبت کرد. پس نتیجه می‎گیریم که هر شکستی شکست نیست، بلکه تجربه‎ای است در مسیر موفقیت، و در سرنوشت افراد تاثیر دارد و نقطه طلایی پیروزی است.

آلبرت انیشتین که تا 9 سالگی نمی‎توانست صحبت کند و به او گفته شده بود که باید مرسه را ترک کند، اگر حمایت‎های خانواده‎اش نبود، این کودک شاید همانطور ابلهانه و بی‎ثمر در کوچه‎های شهرشان به زندگی خود ادامه می‎داد. اما با تاثیر نقش خانواده در موفقیت، اکنون از او به عنوان یکی از موفق‎ترین افراد دنیا یاد می‎شود. همچنین یاد دادن و القای الگوی افراد موفق در فرزندان باعث افزایش اعتماد به نفس می‎شود.

الگوهای موفق ، افراد موفق ، موفقیت

معمای موفقیت فرزندان در چیست؟

شایان ذکر است بدانیم که معمای موفقیت این افراد موفق به والدینی برمی‎گردد که، اینطور آن‎ها را به بار ‎آورده‎اند و روش‎های موفقیت را به او آموخته‎اند. همانطور که در کتابخانه، در کتاب پدر پولدار پدر بی پول خواندیم، افراد ابتدا هر کاری را بلد نبوده و به مرور زمان اصول موفقیت را یاد می‎گیرند. باید بدانید افراد موفق جامعه در خانواده تربیت یافته و آموزش‎ها را آموخته‎اند.

این خوب نیست که برخی خانواده‎ها از راه‎های منفی استفاده می‎کنند. در مقابل باید از راه های درست استفاده کرد، مثلا می‎توانیم بگوییم که این فرد موفق هم، روزی مثل تو بوده و با تلاش کردن، نگرش مثبت و پشتکار داشتن موفق شده است. در این مقوله باید سعی کنیم از افراد و الگوهای ناموفق صحبتی نکنیم و از افرادی که موفق هستند درس بگیریم و به فرزندان بیاموزیم.

شما هم می‎توانید فرزند خود را با اشخاص موفق همسان کرده و بگذارید از افراد موفق یاد بگیرند و خودشان  مسائل را تجربه کنند و ببینند که می‎توانند موفق شوند چون این تجربه، تاثیر زیادی بر زندگی و آینده آن‎ها خواهد داشت. همچنین خواندن مقاله بهترین روش های رفتار و تربیت صحیح کودک هم برای شما مفید خواهد بود.

 

در این مطلب قصد داشتیم تا شما را با شناخت الگوهای موفق و تربیت فرزندان از آن طریق آشنا کنیم. امیدواریم که این مطلب، نیاز علمی شما را رفع کرده باشد، همچنین اگر علاقمند هستید تا در زمینه سلامت و بهداشت و روانشناسی اطلاعات بیشتری کسب کنید سایت بدانید را دنبال کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن