کتابخانه

بهترین تست زنی را یاد بگیرید و حرفه ای شوید

روش های بهترین تست زنی

آیا تا به حال شده که دنبال راهی برای بهترین تست زنی در آزمون های مهم باشید؟ آموختن برخی روش‎ها برای کسب موفقیت در زمینه تست زنی کنکور و سایر آزمون ‎ها، امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

این مقاله بخش مخصوص آموزش تست زنی حرفه ‎ای است، با راهکارهایی خیلی ساده همراه با کمی پشتکار، می‎توانید نتیجه دلخواه را کسب کنید. حتی می‎توانید از نکات زیر نت برداری کرده و با سایر دوستانتان هم به اشتراک بگذارید.

مرور منابع اصلی در بهترین تست زنی

منبع اصلی همان کتاب یا جزوه‎ استاد یا دبیر است. در این روش که از منبع اصلی استفاده می‎شود، کودکان یا بزرگسالان حین خواندن و یادگیری، بخش‎های مهم را یادداشت کرده و یا علامت گذاری می‎کند و سپس فقط برای مـرور نکات علامت گذاری شده به آن رجوع می‎کند.

ضمنا با اینکه لازم نیست همه مطالب مـرور شود اما باز هم این روش زمان‌بر و وقت‎گیر است. البته این راه دقت و بازدهی بالایی دارد. همچنین با مطالعه مقاله قانون 15 دقیقه در روانشناسی می‌توانید کنترل بیشتری بر روی خود داشته باشید.

مرور از طریق حل نمونه سوال و تست زنی

حل نمونه سوال و تست زدن هم نوعی مرور مطالب است. البته پیشنهاد می‎کنیم فاصله‎ی زمانی معقول و منطقی بین مطالعه کردن و حل نمونه سوالات برقرار کنید. اصلی‎ترین مزیت این روش این است که بعلاوه مرور مطالب، تسلط شما روی مطلب نیز افزایش خواهد یافت.

هرچند این روش زمان زیادی می‎برد و پوشش حداکثری مطالب را نیز در پی نخواهد داشت، اما در کل روش خوبی محسوب می‎شود.

بهترین تست زنی ، تست زنی کنکور ، تست آزمون کنکور ، بهترین روش تست کنکور ، سایت بدانید

مرور خلاصه برداری ها و تکنیک تشنه کردن مغز

مرور خلاصه برداری‎هایی که حین خواندن مطلب جمع ‎آوری کرده‎اید، یکی از جامع‎ترین، بهترین و سریع‎ترین راه‎های مـرور مطالب است که توسط افراد موفق به کار می‎رود. در این روش شما باید حین مطالعه مباحث درسی از نکات کلیدی و مهم آن خلاصه‎برداری (نت برداری) کرده تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید

. در ادامه یک ترفند موثر و ماندگار را برای به خاطر سپاری بهتر مطالب و جلوگیری از فراموشی سریع آن، معرفی خواهیم کرد.

از ترفندهایی موثر و پربازده برای افزایش یادگیری و مرور درس‎ها، استفاده از روش تشنه کردن مغز است. در این روش قبل از مرور خلاصه متن، باید در ذهن تجسم کلی از موضوع و خلاصه مطلب داشته باشید.

اگر تصویر سازی ذهنی و تجسم قابل قبول بود به خلاصه مطلب نگاه کنید آن را بخوانید، اگر تجسم خوب نبود و مبهم بود، باید بیشتر فکر کنید و به فکرتان فشار بیاورید تا تشنه‎ی یادآوری یا فهمیدن شوید. پس از آن به خلاصه متن رجوع کنید و با تمرکز، آن را بخوانید.

 

البته شما می‎توانید برای درک بهتر، مقاله کنترل عادت‎هارا مطالعه کنید.

 

چند نکته‌ کوچک در مورد بهترین تست زنی

  • علامت‌ زدن تست‌ها
  • تست‌های سختی که نکات آموزشی دارند را با ستاره‌‌ مشخص کنید.
  • نکاتی که از جواب تست‌ یاد می‎گیرید را در دفتری یادداشت کنید.
  • سعی کنید راه‌حل‎های تشریحی با پاسخ کوتاه و نکته تستی مسائل را در کنار هم بنویسید.
  • موقع مطالعه‌ی پاسخ‌ نامه، همه حواب‎ها را بخوانید، نه فقط سوالاتی که اشتباه جواب داده‌اید.

همچنین برای یادگیری بهتر شما باید به تغذیهخود هم توجه داشته باشید.

 

در این مطلب قصد داشتیم تا شما را با بهترین روش تست زنی و حرفه ای آشنا کنیم. امیدواریم که این مطلب نیاز علمی شما را رفع کرده باشد، همچنین اگر علاقمند هستید تا در زمینه سلامت و بهداشت و روانشناسی اطلاعات بیشتری کسب کنید سایت بدانید را دنبال کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن