کتابخانه

بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست؟

 بیمه‌ عمر و تامین آتیه

بیمه عمر و تامین آتیه عبارت است از یک قرارداد بین شرکت بیمه و یک شخص حقیقی یا حقوقی (بیمه گذار) است.براساس این قرارداد یک صندوق سرمایه گذاری بلند مدت تشکیل می‎گردد.

فرد بیمه گذار با توجه به توان مالی خود، هم در خصوص مبلغ سرمایه گذاری و هم در خصوص نحوه پرداخت این قرارداد را می‎تواند تنظیم کند.

شرکت بیمه هم متعهد می‎شود در انتهای این قرارداد در صورت حیات بیمه شده سرمایه بیمه نامه را به بیمه گذار پرداخت کند و در صورت فوت بیمه شده سرمایه به وراث یا ذینفع بیمه نامه پرداخت می‎شود.

تعاریف مقدماتی در بیمه

  • بیمه گر: شرکت بیمه که پذیرنده ریسک و تعهدات می‎باشد.
  • بیمه گذار: شخص حقیقی یا حقوقی که قرارداد بیمه را با بیمه گر منعقد می‎کند و پرداخت حق بیمه را به ترتیب مندرج در بیمه نامه تعهد می‎کند. او کیفیت بیمه نامه را تعیین می کند و در هر لحضه قادر به تغیر دادن انها می‎باشد.
  • بیمه شده : شخص حقیقی که فوت یا حیات او موضوع قرارداد بیمه است.  سن، وضع مزاجی و سلامتی او پایه حق بیمه است.

بیمه عمر

  • استفاده کننده: شخص یا اشخاص حقیقی یا حقوقی که بیمه گذار قرارداد بیمه را به نفع او منعقد ساخته و در صورت حیات یا فوت بیمه شده سرمایه به او داده می‎شود.
  • بیمه گذار قادر است در هر زمان به انتخاب خود تعیین نماید اندوخته حاصل از سرمایه گذاری را در صورت فوت به چه کسانی و هر کدام به چه میزان از مزایای بیمه نامه استفاده کنند حال این که در مورد سایر اموال و دارایی‎ها این امر با محدودیت قانونی مواجه است.
  • حق بیمه: مبلغی که بیمه گذار در وجه بیمه گر در سه روش پرداختی پرداخت می‎نماید که به صورت حق بیمه منظم، سپرده اولیه و منظم و یکجا است.

در این پست قصد داشتیم تا شما را با بیمه عمر و مزایای استفاده از آن آشنا کنیم. اگر علاقمند هستید تا در زمینه سلامتی و روانشناسی اطلاعاتی بیشتر کسب کنید مجله بدانید را دنبال کنید.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن