کتابخانه

بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست؟

 بیمه‌ عمر و تامین آتیه

بیمه عمر و تامین آتیه عبارت است از یک قرارداد بین شرکت بیمه و یک شخص حقیقی یا حقوقی (بیمه گذار) است.براساس این قرارداد یک صندوق سرمایه گذاری بلند مدت تشکیل می‎گردد.

فرد بیمه گذار با توجه به توان مالی خود، هم در خصوص مبلغ سرمایه گذاری و هم در خصوص نحوه پرداخت این قرارداد را می‎تواند تنظیم کند.

شرکت بیمه هم متعهد می‎شود در انتهای این قرارداد در صورت حیات بیمه شده سرمایه بیمه نامه را به بیمه گذار پرداخت کند و در صورت فوت بیمه شده سرمایه به وراث یا ذینفع بیمه نامه پرداخت می‎شود.

تعاریف مقدماتی در بیمه

  • بیمه گر: شرکت بیمه که پذیرنده ریسک و تعهدات می‎باشد.
  • بیمه گذار: شخص حقیقی یا حقوقی که قرارداد بیمه را با بیمه گر منعقد می‎کند و پرداخت حق بیمه را به ترتیب مندرج در بیمه نامه تعهد می‎کند. او کیفیت بیمه نامه را تعیین می کند و در هر لحضه قادر به تغیر دادن انها می‎باشد.
  • بیمه شده : شخص حقیقی که فوت یا حیات او موضوع قرارداد بیمه است.  سن، وضع مزاجی و سلامتی او پایه حق بیمه است.

بیمه عمر

  • استفاده کننده: شخص یا اشخاص حقیقی یا حقوقی که بیمه گذار قرارداد بیمه را به نفع او منعقد ساخته و در صورت حیات یا فوت بیمه شده سرمایه به او داده می‎شود.
  • بیمه گذار قادر است در هر زمان به انتخاب خود تعیین نماید اندوخته حاصل از سرمایه گذاری را در صورت فوت به چه کسانی و هر کدام به چه میزان از مزایای بیمه نامه استفاده کنند حال این که در مورد سایر اموال و دارایی‎ها این امر با محدودیت قانونی مواجه است.
  • حق بیمه: مبلغی که بیمه گذار در وجه بیمه گر در سه روش پرداختی پرداخت می‎نماید که به صورت حق بیمه منظم، سپرده اولیه و منظم و یکجا است.

در این پست قصد داشتیم تا شما را با بیمه عمر و مزایای استفاده از آن آشنا کنیم. اگر علاقمند هستید تا در زمینه سلامتی و روانشناسی اطلاعاتی بیشتر کسب کنید مجله بدانید را دنبال کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن