داروشناسی

تداخلات دارویی و موارد مصرف داکسی سایکلین چیست

شناخت در مورد داکسی سایکلین

شناخت موارد مصرف داروی داکسی سایکلین، تداخل دارویی و کاربرد های آن، به شما آگاهی می دهد تا این دارو را بهتر بشناسید. داکسی کیم یا داکسی سایکلین متعلق به طبقه ی دارویی تتراسایکلین ها بوده و در واقع از انواع چرک خشک کن ها است.

اشکال داروی داکسی کیم

داکسی کیم در شکل های مختلفی وجود دارد. این دارو معمولا به صورت “قرص، کپسول و آمپول” در داروخانه ها پیدا می شود، اما در مواردی خاص به شکل محلول هم هست.

بیشتر بدانید: شناخت قرص ایبوپروفن و عوارض بسیار مخرب آن

کاربرد و موارد مصرف داکسی سایکلین

رایج ترین کاربردها و موارد مصرف داکسی سایکلین برای درمان عفونت های باکتریایی شامل برخی بیماری های مقاربتی، عفونت های پوستی، عفونت های چشمی، عفونت های تنفسی و موارد دیگر می باشد.

این دارو جزو یک گروه از داروهاست که کاربرد مشابهی دارند. مثلا از آن به عنوان یک درمان برای آکنه های شدید و جلوگیری از ابتلا به مالاریا هم استفاده می شود.

همچنین این دارو برای جلوگیری از ساختن پروتئین باکتریایی موثر است. این کار با اتصال به واحدهای خاص پروتئین انجام می شود و رشد پروتئین را متوقف کرده و عفونت ها را درمان می کند.

تداخلات دارویی داکسی سایکلین

بعد از شناخت کارکرد داکسی سایکلین، باید بدانید که این دارو را نباید با داروهای زیر استفاده کنید. مصرف داکسی کیم با داروهای که در ادامه آمده، می تواند اثرات خطرناکی در بدن و سلامتی شما ایجاد کند. از انواع این داروها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • وارفارین
  • پنی سیلین
  • ایزوترتینوئین (خطر افزایش فشار خون داخل بدن را دارد)
  • داروهای ضد تشنج مانند باربیتورات ها، کاربامازپین و فنیتوئین
  • آنتی اسیدهایی که حاوی آلومینیوم، کلسیم، منیزیم و مواد حاوی آهن هستند

توجه! هیچ دارویی را خودسرانه مصرف نکنید!

بیشتر بدانید: آشنایی با داروی آسپیرین و عوارض و فواید

 

در این دانستنی سایت سلامتی ، قصد داشتیم تا شما را با تداخلات دارویی و موارد مصرف داکسی سایکلین یا داکسی کیم آشنا کنیم. اگر علاقمند هستید تا در زمینه‎ های مجله سلامتی ، داروشناسی ، روانشناسی  ، طب سنتی و تغذیه بیشتر بدانید، مجله بدانید را دنبال کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن