طب سنتی

درمان دیابت در خانه با کمک طب سنتی

درمان دیابت یا همان قند خون با کنترل مصرف

درباره مقوله مهم درمان دیابت و طب سنتی مطالب بسیاری وجود دارد که به آنها می‎پردازیم. بیماری دیابت یا همان قند در زبان عامیانه دارای اهمیت ویژه‎ای است، که می‎توان گفت باعث تاثیر روی سلامتی و کارکرد بسیاری از اعضای بدن و داروهای مصرفی افراد می‎شود.

از آنجا که داروها و تغذیه افراد می‎تواند در مواردی تداخل داشته باشند، بیماری قند یکی از پر تداخل‎ های این صنف می‎باشد. طبق اصول طب سنتی و ایرانی، برای سلامتی باید به 6 نکته مهم توجه داشت:

  • سکون و حرکت
  • خواب و بیداری
  • احتباس و استفراغ
  • حالات روحی و روانی
  • خوردنی و نوشیدنی‎ها
  • آب و هوای محل زندگی

تاثیر آب و هوا بر کنترل دیابت

افراد در هر زمانی  چه در حالت سلامتی و یا بیماری باید موارد مذکور را مد نظر قرار داده و دیابتی‎ها نیز از آن مستثنی نیستند. زندگی در مناطق با آب و هوای سالم از ابتلای افراد به بسیاری از بیماری‎ها جلوگیری می‎کند. اما شاید این کار برای همه امکان پذیر نباشد، پس باید موارد دیگر را رعایت کنیم. هرچقدر این لیست بیشتر رعایت و فراهم شود، نتیجه بهتری در پی خواهد داشت.

درمان دیابت ، علائم دیابت ، کنترل قند خون ، درمان قند خون

تاثیر خواب بر کنترل دیابت

از مواردی که باید در دیابت رعایت کرد، می‎توان به خواب خوبی که از ساعت ۹-۱۰ شب تا حداقل ۲-۳ صبح (متغیر در تابستان و زمستان) است اشاره کرد. زیرا که از دید طب ایرانی و طب نوین خواب در این زمان باعث تنظیم تمام دستگاه ‎ها و هورمونهای بدن، از جمله هورمون‏های تنطیم کننده قند خون می‎شود، در حالی که در هیچ زمان دیگری این تاثیر را نخواهد داشت.

باید توجه داشت رعایت این اصل اساسی به ویژه برای بیماران دیابتی در مراحل ابتدایی بسیار کمک کننده است. در واقع می‎توان یکی از مواردی که تامین آن هزینه چندانی ندارد را همین خواب مناسب عنوان نمود.

تاثیر ورزش بر کنترل و درمان دیابت

انجام حرکات ورزشی باعث دفع مواد زائد بدن می‎شود. ورزش با ایجاد تحرک و افزایش سوخت و ساز، باعث سوختن مواد زائد بدن و رسیدن به سلامت جسمی و نشاط خواهد می‎شود. برای کسانی که به دیابت مبتلا هستند ورزش از اصول مهم کنترل دیابت است.

البته ورزشی که به فرد زیاد فشار نیاورده و تعریق زیادی در پی نداشته باشد و همچنین سنگین و سخت نباشد. در بیماران دیابتی که مصرف دارو دارند، ورزش زیاد باعث افت قند شده و احتمال ابتلا به عوارض خطرناکی را در پی خواهد داشت، برعکس ورزش متعادل برای بیماران دیابتی برای دفع مواد زائد بدن ضروری می‎باشد.

پاکسازی و دانستنی های دیابت

در برخی مواقع بیماران دیابتی به پاکسازی بدن (داخلی) نیاز دارند. به صورت ساده اینگونه پاکسازی‎ها، با رژیم غذایی انجام می‎شود. رژیمی با استفاده از آش‎های آبغوره، آلو و تمرهندی. اما بعضا برای این کار به استفاده از داروهای قوی نیاز است که البته حتما باید تحت نظر پزشک مربوطه باشد. نکته مهم این است دفع باید روزانه حداقل یک تا دو بار انجام شود.

 

افراد دیابتی باید مراقب حال روحی خود هم باشند. چون در مواردی در پی عصبانیت و استرس تنظیم قند بدن بهم خورده و احتمال دیابت عصبی را افزایش می‎دهد.

 

در این مطلب قصد داشتیم شما را با درمان دیابت در خانه با کمک طب سنتی آشنا کنیم. امیدواریم که این مطلب نیاز علمی شما را رفع کرده باشد، همچنین اگر علاقمند هستید تا در زمینه سلامت و بهداشت و روانشناسی اطلاعات بیشتری کسب کنید سایت بدانید را دنبال کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن