تغذیهسلامتی

دلایل شکم زدن چیست؟

تجمع  چربی دلیل شکم زدن

دلیل شکم زدن تجمع چربی در دور شکم است، اما لاغر بودن صرفا به معنی سالم بودن نیست. گاهی افراد با وزن بالا سالم‌اند با وجود چربی اضافه‌ دور شکم در رنج طبیعی و سالم از لحاظ شاخص توده بدن (BMI) قرار دارند.

شاید خود شما یا افرادی در اطرافتان باشند که باوجودی که لاغرند شکم بزرگی دارند! به راستی علت چنین وضعیتی چه می‌تواند باشد؟

تجمع چربی شکم مخصوصا چربی‌های عمقی که ارگان‌های داخلی را پوشانده است، خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن را تشدید می‌کند. افراد لاغر نیز از اجتماع چربی‌ها در اطراف شکم‌‌ خود در امان نیستند خصوصا افرادی که به تغذیه و رژیم غذ‌ایی‌شان اهمیت نمی‌دهند، تحرک ندارند، ورزش نمی‌کنند و عادت‌های بد زندگی‌شان را ترک نمی‌کنند.

چرا اکثر ایرانی‌ها شکم دارند حتی آنهایی که لاغرند؟

  • مصرف برنج و نان برای وعده شام
  • عدم خوردن صبحانه کامل و مفید
  • استفاده‌ی روزانه از سس، نوشابه و دلستر
  • عدم خواب کافی و استرس

رسیدن به اندام ایده‎آل

سوالی که معمولا پیش می‌آید برای رسیدن به اندام ایده آل، باید چربی بسوزانیم یا عضله بسازیم ؟! جواب این سوال میلیاردها ارزش دارد، چون مهم‌ترین نکته همین است.

بسیاری از آقایان برای رسیدن به اندام مناسب سراغ عضله سازی رفته و بسیاری از خانم‌ها نیز برای رسیدن به وزن ایده آل به سمت کاهش چربی سوزی می‌روند، اما در واقع هر دو گروه اشتباه می‌کنند. بهترین راه برای رسیدن به اندام مناسب این است که هم زمان چربی سوزی و عضله سازی کنید.

شکم زدن

راه‎های رسیدن به اندام مناسب

  • تمرینات ترکیبی با وزنه انجام دهید تا عضلاتتان رشد کند و بدنتان خوش فرم شود.
  • رژیم اصولی و دقیقی شده داشته باشید، چون رژیم غیر اصولی حتی بهترین برنامه‎ریزی را هم بی‌ارزش بی‎ثمر می‎کند و تاثیری بر خوش اندامی‌تان نداشته ندارد.
  • در طول انجام تمرین کاردیو وسواس به خرج دهید تا عضله نسوزانید. (مثلا جلسه‌های تمرین کاردیو بیش از ۲۰ – ۳۰ دقیقه انجام ندهید، یا نباید تمرین کاردیو را بیشتر از ۱٫۵ تا ۲٫۵ ساعت در هفته انجام دهید)

تشخیص دلیل شکم زدن

نکته‌ی مهم این است که وقتی فقط می‌گویید کاهش وزن، یعنی برایتان فرقی نمی‌کند که چربی یا عضله بسوزانید. در حالی که عضلات اهمیت  زیادی در خوش‎فرم بودن اندام‎تان خواهد داشت و فقط چربی سوزی شما را به هدف تان نمی‌رساند. در غیر این صورت افزایش و کاهش وزن شما بدون عضله سازی، باعث این خواهد شد تا فردی شوید که لاغر است و شکم دارد.

در این مقاله قصد داشتیم تا شما را با دلیل شکم زدن آشنا کنیم. اگر علاقمند هستید تا در زمینه سلامت و بهداشت و روانشناسی اطلاعات بیشتری کسب کنید سایت بدانید را دنبال کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن