سلامتی

شناخت علت سرطان و علائم آن در بدن

علت سرطان چیست؟

علت سرطان را باید بشناسیم تا بتوانیم با آن رو به رو شویم. سرطان بیماری است که از تکثیر غیر طبیعی سلول های بدن شروع می شود. بدن انسان از میلیون ها سلولی ساخته شده است که با یکدیگر گروه بندی شده تا بافت ها و اندام های مختلف را بسازند. ژن های داخل هر سلول به آن دستورهای لازم را صادر می‌کنند.

گاهی اوقات این دستورات در یک سلول مبهم و مغشوش بوده و سلول رفتار غیر طبیعی دارد و پس از مدتی گروهی از سلول های غیر طبیعی می توانند در خون یا سیستم ایمنی گردش کرده یا تبدیل به توده یا تومور بدخیم یا سرطان شوند.

دلیل ایجاد سرطان

در واقع سلول های بدن در طی یک روند تنظیم یافته از بین میروند و سلول های جدید جای آنها را می‌گیرند گاهی اوقات این روند طبیعی از تنظیم خارج شده و سلول های فرسوده از بین نمی روند و تشکیل توده ای را می‌نمایند که می‌توانند تبدیل به تومور بدخیم یا سرطان شوند.

سرطان های مختلف بر اساس اندامی که سرطان از آنجا شروع شده است نام گذاری می‌شوند. در این مطلب چند نشانه جسمی هشدار دهنده سرطان را باهم مرور خواهیم کرد. همچنین اگر مشکل تیروئید دارید مقاله درمان تیروئید پرکار و کم کار و شناخت علت آن را نیز مطالعه کنید.

علت سرطان چیست ، سرطان چیست ، سرطان

از مهمترین علائم

  • تغییرات وزن
  • تب یا از دست دادن خون
  • درد و خستگی
  • سرفه مداوم
  • تغییرات پوستی

توجه داشته باشید در صورت داشتن بخشی یا تمام علائم بالا برای تشخیص یا درمان به سرعت خود را به یک دکتر متخصص برسانید .

 

در این مطلب قصد داشتیمتا شما را با علت سرطان و علائم آن آشنا کنیم. امیدواریم که این مطلب، نیاز علمی شما را رفع کرده باشد، همچنین اگر علاقمند هستید تا در زمینه سلامت و بهداشت و روانشناسی اطلاعات بیشتری کسب کنید سایت بدانید را دنبال کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن