روانشناسی

قانون 15 دقیقه در روانشناسی

قانون 15 دقیقه چیست؟

در علم روانشناسی بسیار قوانین و تکنیک وجود دارد. یکی از این قوانین که به ایجاد تغییرات کوچک اشاره دارد، قانون 15 دقیقه می‌باشد.این قانون یا میدهد که چطور ایجاد یک تغییر کوچک در مدت زمان طولانی شرایط شما را بهبود می‎بخشد. با این قانون تغییرات بزرگی در زندگی‎تان صورت می‎پذیرد. مولف کتاب اخلاق و اعتماد به نفس (ساموئل اسمایلز)، معتقد است که تکرار کارهای کوچک، نه تنها شخصیت انسان را می‎سازد بلکه شخصیت ملت‎ها را تعیین می‎کند.

 

نکات قانون 15 دقیقه‎

  • با روزی 15 دقیقه صرف زمان برای خودسازی، در پایان سال تغییر ایجاد شده در خود را به خوبی خواهید دید.
  • با روزی 15 دقیقه کاستن از کارهای بی اهمیت خود، ظرف چند سال موفقیت نصیب‎تان خواهد شد.
  • با روزی 15 دقیقه یادگیری زبان، به دانش خود را بیافزایید چون این زمان گذاشتن بهتر از رفتن به کلاس زبان خواهد بود.
  • با روزی 15 دقیقه پیاده روی سریع، نتیجه‎ی بهتری از هفته‎ای چند بار باشگاه ورزشی رفتن خواهید گرفت.
  • با روزی 15 دقیقه مطالعه، سلول‎های خاکستری خود را درگیر کرده و به پیشرفت‎های بزرگی در یادگیری دست یابید.

تاثیر در کیفیت زندگی با یک قانون روانشناسی

خوبی روش 15 دقیقه‎ای این است که آنقدر راحت است که هیچ وقت به بهانه‎ی کمبود وقت، کاری را به تاخیر نمی‎اندازید. تلاش در استمرار آن است که باعث بدست آمدن نتیجه‎ی دلخواه خواهد شد و در طولانی مدت روی کیفیت زندگی شما تاثیر گذار باشد .

قانون 15 دقیقه

پیشرفت های عظیم در قانون 15 دقیقه

در واقع این قانون به ما می‎آموزد چطور از زمان‎های بی اهمیت یا کوتاه خود بهترین استفاده را ببریم و بهترین نتیجه را کسب کنیم. دولت ژاپن ادعا کرده است با بهره بردن از این قانون توسط دولت و شهروندان به نتیجه و پیشرفت امروز رسیده است . شما هم می‎توانید با بهره بردن از این قانون، فقط با روزانه 15 دقیقه زمان گذاشتن برای شغل، هنر یا دیگر مسائل زندگی که به آن علاقه دارید، از تاثیر شگرف این قانون در زندگی شخصی تان استفاده کنید.

 

در این مقاله قصد داشتیم تا شما را با قانون 15 دقیقه و تاثیر آن بر زندگی آشنا کنیم. اگر علاقمند هستید تا در زمینه سلامت و بهداشت و روانشناسی اطلاعات بیشتری کسب کنید سایت بدانید را دنبال کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن