تربیتیروانشناسی

نگرش مثبت

اندیشه و افکار در نگرش مثبت

نگرش مثبت چگونه امکان پذیر می باشد . باید از افکار و ضمیر ناخودآگاه خود آگاهی بیشتری داشته باشیم چون توانی فراتر از حد تصورمان دارد. مثبت باشید. برای داشتن حال خوب باید مثبت بیندیشید مثلا حرف های منفی نزنید و فکرهای منفی نکنید. اگر نگران از دست دادن کسی باشید؛ احتمال جدایی بیشتر می‎شود.

نگرش منفی و شکست

آیا تا به حال از این حرف ها زده اید : من خوب نیستم، نمی توانم آن کار را انجام دهم، توی هرکاری خرابکاری می‎کنم. وقتی درباره خود منفی بافی کنید، دیگران هم قبول می‎کنند و با شما موافق می‎شوند.آن وقت فرصت های بزرگ از دست تان میرود.

چه کسی می خواهد کار خوبی را به کسی دهد که همیشه کار را خراب می‎کند ؟! هرچه خودتان را پایین بیاورید، سطح اعتماد به نفس تان پایین‎تر می‎آید.

نگرش مثبت

نقش نگرش مثبت و خوش بینی در موفقیت

درباره خود خوش بین باشید و مثبت بیندیشید؛ مثلا دارم در… بهتر می‎شوم یا همیشه از اشتباه هایم درس می‎گیرم! مثبت اندیشی برعکس منفی نگری و احساس نا امیدی، به شما فرصت اندیشیدن به راه حل مسائل و مشکلات ایجاد شده می‎دهد تا آمادگی مقابله با مسائل مختلف را داشته باشیم. آسان هم نیست زمانبر است، اما تاثیر باورنکردنی در زندگی ما خواهد داشت.

مثلا زنان خوش بین جذاب‎اند ؛ جذاب بودن مهمتر از زیبا بودن است. یک زن با وجود جذابیت ظاهری اگر عصبی یا منفی‎نگر باشد، ارزشهای خود را نزد همسر از دست خواهد داد.

زیبایی عادی می‎شود؛ اما جذابیت نه چرا که اولی در ظاهر و دومی در باطن است. مثبت باشید تا اعتماد به نفس داشته باشید

 

در این پست قصد داشتیم تا شما را با نگرش مثبت و تاثیر جملات منفی و مثبت آشنا کنیم. اگر علاقمند هستید تا در زمینه روانسناسی و سلامتی اطلاعات بیشتری کسب کنید مجله بدانید را دنبال کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

‫5 نظرها

  1. هروقت اخبار بد را به‌ عنوان “نياز به رشد و تغيير” بپذيرید، از آن شكست نخورده‌ايد، بلكه چيزهای تازه‌ای از آن آموخته‌اید. (بیل گیتس)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن