سلامتی

راه های مراقبت از پوست صورت برای آقایان

نکات مراقبت از پوست صورت

ممولا آقایان برای مراقبت از پوست صورت نسبت به خانم‎ها کمتر به خود رسیدگی می‌کنند. تغذیه، محل زندگی، استرس و… همه و همه روی پوست تاثیر می‌گذارد. خیلی از آقایان هم روش‎‎های مراقبت از پوست را نمی‌دانند و شاید فکر می‌کنند نیاز به رسیدگی نیست، اما پوست آقایان نسبت به خانم‎ها چرب‎تر بوده و باید به آن رسیدگی شود.

 

همچنین اگر با بوی بد دهان شما و دیگران را آزار می‌دهد و دچار مشکل شده اید و دنبال راه حلی برای رفع این مشکل هستید مقاله رفع بوی بد دهان را مطالعه کنید.

 

مراقبت از پوست صورت : عوامل جوش زدن و حساسیت

تشکیل پوست از دورانی که فرد در شکم مادر است شروع شده و در طول زندگی بر اساس پارامتر‎های مختلف دچار تغییر می‌شود، گاهی ممکن است همین پارامتر‎ها عامل بروز بیماری‎های پوستی نیز قرار گیرند. از جمله عواملی که باعث بروز جوش و ناراحتی و حساسیت‎های پوستی می‎شود، نداشتن آرامش کافی، مشکلات روحی-روانی و سن بلوغ است.

اگر ناراحتی پوستی جدی شود، سبب می‎شود سن ظاهری افراد با سن واقعی‎شان اختلاف داشته و بیشتر از آن به نظر بیایند. همچنین باعث ورود میکروب‎ها و انتقال بیماری‎های دیگر نیز خواهد شد. فردی که روزانه ورزش می‎کند و برای خود ارزش قائل است، پوستی به مراتب سالم‎تر و زیبا‎تر از افراد عادی داشته و جوان‌ تر به نظر می‎رسد.

مراقبت از پوست صورت

تاثیر ترشح هورمون‎ها روی پوست

هورمون‎های تستوسترون و آندروژن دو هورمونی هستند که مقدار ترشح آن‌ها در مقدار رویش مو تاثیر می‎گذارد. علت تمایز پوست و موی آقایان و خانم‌ها نیز ترشح این هورمون است که گاه هنگام رویش مو به راحتی از پوست خارج نشده و باعث جوش زدن در آن قسمت خواهد شد. میزان ترشح هورمون‎های یاد شده در سنین مختلف متفاوت است به طوری که در سن بلوغ به بیشترین حد رسیده و با افزایش سن میزان آن کاهش می‎یابد و همین تغییرات، باعث بروز جوش و بیماری‎های پوستی می‎شود.

علت چربی پوست آقایان و تاثیر محیط روی پوست

هورمون تستوسترون، هورمونی است که مقدار ترشح آن در بدن مردان بیشتر است، که موجب ترشح بیشتر غدد چربی شده و چربی پوست آقایان را در پی دارد. این امر در صورت عدم کنترل باعث بروز مشکلات پوستی خواهد شد. عوامل محیطی تاثیرگذار بر پوست مثل نور خورشید، هوای آلوده و … باعث کم شدن روند تولید کلاژن‎های پوست و در نتیجه افتادگی پوست خواهد شد. می‎توان با استفاده از ضد آفتاب‎ها، داروهای گیاهی و محافظ‎ها، تاثیر عوامل محیطی را کاهش دهد.

 

با توجه به این که پوست آقایان ساختار پیچیده‎تری نسبت به خانم‎ها دارد اما سرطان‎های پوستی و زخم‎های بدخیم  بیشتر در آقایان دیده شده است. همچنین به شما پیشنهاد میکنیم تا مقاله فواید ناشتا آب خوردن را مطالعه کنید و از تاثیر آب بر روی بدن شگفت زده شوید.

در این مقاله قصد داشتیم تا شما را با راه های مراقبت از پوست صورت برای آقایان آشنا کنیم. اگر علاقمند هستید تا در زمینه سلامت و بهداشت  و روانشناسی اطلاعات بیشتری کسب کنید سایت بدانید را دنبال کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن