سلامتی

راه های مراقبت از پوست صورت برای آقایان

نکات مراقبت از پوست صورت

معمولا آقایان برای مراقبت از پوست صورت نسبت به خانم‎ ها کمتر به خود رسیدگی می‌ کنند. تغذیه، محل زندگی، استرس و… همه و همه روی پوست تاثیر می‌ گذارد. خیلی از آقایان هم روش ‎‎های مراقبت از پوست را نمی‌ دانند و شاید فکر می‌ کنند نیاز به رسیدگی نیست، اما پوست آقایان نسبت به خانم‎ ها چرب ‎تر بوده و باید به آن رسیدگی شود.

همچنین اگر با بوی بد دهان شما و دیگران را آزار می‌دهد، برای رفع این مشکل مقاله رفع بوی بد دهان را مطالعه کنید.

عوامل جوش زدن و حساسیت درپوست صورت

تشکیل پوست از دورانی که فرد در شکم مادر است شروع شده و در طول زندگی بر اساس پارامتر‎های مختلف دچار تغییر می‌ شود، گاهی ممکن است همین پارامتر‎ها عامل بروز بیماری‎ های پوستی نیز قرار گیرند. از جمله عواملی که باعث بروز جوش و ناراحتی و حساسیت ‎های پوستی می ‎شود، نداشتن آرامش کافی، مشکلات روحی، روانی و سن بلوغ است.

اگر ناراحتی پوستی جدی شود، سبب می ‎شود سن ظاهری افراد با سن واقعی ‎شان اختلاف داشته و بیشتر از آن به نظر بیایند. همچنین باعث ورود میکروب ‎ها و انتقال بیماری ‎های دیگر نیز خواهد شد. فردی که روزانه ورزش می ‎کند و برای خود ارزش قائل است، پوستی به مراتب سالم ‎تر و زیبا‎تر از افراد عادی داشته و جوان‌ تر به نظر می ‎رسد.

مراقبت از پوست صورت

تاثیر ترشح هورمون‎ها روی پوست

هورمون‎ های تستوسترون و آندروژن دو هورمونی هستند که مقدار ترشح آن‌ ها در مقدار رویش مو تاثیر می‎ گذارد. علت تمایز پوست و موی آقایان و خانم‌ ها نیز ترشح این هورمون است که گاه هنگام رویش مو به راحتی از پوست خارج نشده و باعث جوش زدن در آن قسمت خواهد شد.

میزان ترشح هورمون ‎های یاد شده در سنین مختلف متفاوت است به طوری که در سن بلوغ به بیشترین حد رسیده و با افزایش سن میزان آن کاهش می‎ یابد و همین تغییرات، باعث بروز جوش و بیماری ‎های پوستی می‎ شود.

علت چربی پوست آقایان و تاثیر محیط روی پوست

هورمون تستوسترون، هورمونی است که مقدار ترشح آن در بدن مردان بیشتر است، که موجب ترشح بیشتر غدد چربی شده و چربی پوست آقایان را در پی دارد. این امر در صورت عدم کنترل باعث بروز مشکلات پوستی خواهد شد.

عوامل محیطی تاثیرگذار بر پوست مثل نور خورشید، هوای آلوده و … باعث کم شدن روند تولید کلاژن ‎های پوست و در نتیجه افتادگی پوست خواهد شد. می ‎توان با استفاده از ضد آفتاب ‎ها، داروهای گیاهی و محافظ ‎ها، تاثیر عوامل محیطی را کاهش دهد.

پیشنهاد می کنیم تا مقاله فواید ناشتا آب خوردن را مطالعه کنید و از تاثیر آب بر روی بدن شگفت زده شوید.

در این دانستنی سلامتی ، قصد داشتیم تا شما را با راه های مراقبت از پوست صورت برای آقایان آشنا کنیم. اگر علاقمند هستید تا درباره مجله سلامتی ، روانشناسی ، داروشناسی ، طب سنتی و تغذیه بیشتر بدانید، مجله بدانید را دنبال کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن