تربیتی

مشکل خواب نوزاد در شب

دلیل بی‎خوابی و روش های خواب نوزاد

خواب نوزاد در شب بسیار مهم و کلیدی است. اکثر کسانی که تازه پدر و مادر شده‎اند، با خواباندن نوزاد خود مشکل داشته و نمی‎توانند به موقع آنها را بخوابانند. اما باید به خاطر داشت گاهی بی‎خوابی و بی ‎قراری نوزاد علت‎های مشخصی مثل دل درد، بیماری و موارد دیگر دارد و باید مطمئن شد که نوزاد به این دلایل بی‎قرار نیست. در ادامه به نکاتی اشاره خواهیم کرد که کمک می‎کند نوزاد شما راحت‎تر و بهتر بخوابد.

خواب نوزاد با ماساژ دادن

یکی از بهترین روش‎های خواباندن کودک، ماساژ دادن نوزاد است، که کمک بزرگی به بی خوابی نوزاد میکند. مالش دست و پا باعث ایجاد حس خستگی و خواب آلودگی او می‎شود. بهتر است انواع روش‎های ماساژ کودک را یاد بگیرید تا از آسیب جسمی به او جلو گیری شود.

خواب نوزاد ، خواباندن نوزاد ، بی خوابی نوزاد

تعیین زمان مشخص برای خواب

اگر چندین شب متوالی فرزند خود را در ساعت مشخصی بخوابانید عادت کرده و شب‎های بعد در همان ساعت احساس خواب آلودگی می‎کند و خوابش منظم خواهد شد. هرچه نگذارید کودک زیاد بیدار بماند برای تنظیم خواب نوزاد بهتر است.

کنترل کردن صدای محیط

محیط آرام موجب آرامش بیشتر فرزندتان خواهد شد. علاوه بر آن برخی از بچه ها به صدا حساس‎تر هستند و با شنیدن صدای بلند احساس ترس کرده و تا مدتی گریه می‎کنند. بنابراین بهتر است صداهای محیط را کم کرده تا فرزندتان خواب بهتر و آرامی داشته باشد.

در آغوش گرفتن

خواندن لالایی و شعر و در آغوش گرفتن نوزاد و به طور کلی محبت کردن به او، باعث می‎شود که او احساس امنیت بیشتر کرده و راحت‎تر به خواب برود. این کار برای زمانی که نوزاد با ترس یا بر اثر خواب دیدن بیدار شده و بی‎قراری می‎کند نیز بهترین چاره است.

 

در این مقاله قصد داشتیم تا شما را با مقوله تربیتی آموزش چطور نوزادمان را بخوابانیم، آشنا کنیم. اگر علاقمند هستید تا در زمینه سلامت و بهداشت  و روانشناسی اطلاعات بیشتری کسب کنید سایت بدانید را دنبال کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن