تربیتیروانشناسی

معیارهای ازدواج موفق و تست خواستگار

امتحان خواستگار و معیارهای ازدواج

امروزه مشکل خیلی از خانم‎ها این است که معیارهای ازدواج را به خوبی نمیشناسند و همیشه در سوال هستند آیا خواستگارم مرد خوبی است؟ که در جواب باید بگوییم راهکار یکسانی برای همه وجود ندارد و دقیق نمی‎توان پاسخ داد.

اما راه‎هایی وجود دارد که بفهمیم طرف مقابل چه شخصیتی دارد و آیا با ما صادق است یا نه. در ادامه با معیارهای ازدواج و امتحان خواستگار با ما همراه باشید.

معیارهای ازدواج و نقش صادقت

یکی از مهمترین معیارهای ازدواج صادق بودن طرف مقابل است. اما این نکته برای بسیاری از خانم‎ها مهم است که بدانند طرف مقابل تا الان دروغی گفته است یا نه؟ برای فهمیدن این نکته، حرف‎هایش را با دقت گوش کنید.

حتی با سوالی او را مورد امتحان قرار داده تا بفهمید آیا برای جلو افتادن کارها حاضر است دروغ بگوید یا نه؟ می‎توانید از وی در موضوعی راهنمایی بخواهید تا او خود را نشان دهد.

آیا خواستگارم مسئولیت پذیر است

احساس مسئولیت در زندگی مشترک برای بسیاری از خانم‎ها بسیار مهم است. برای فهمیدن میزان مسئولیت پذیری طرف مقابل، سعی کنید احساس وی را نسبت به بقیه (دوستان، آشنایان، همکاران، فامیل و…) بفهمید.

همچنین واکنش وی نسبت به امور جاری را بسنجید. مثلا به حرف و قول خود عمل می‎کند؟ یا مثلا در محیط کار یا با خانواده آیا او آدم مسئولیت پذیری است؟

امتحان خواستگار و معیارهای ازدواج ، معیارهای ازدواج موفق ، ازدواج موفق ، ازدواج سفید ، معیارهای شناخت همسر

نقش دوستان در زندگی زناشویی

دوستان افراد، نمایی کلی از آن فرد هستند. مقوله دوستان او و اینکه اصلا رفیق باز هست یا نه هم، در زندگی زناشویی نکته قابل توجهی است.

اینکه آیا دوستان وی چطور آدمی هستند؟ یا دوست صمیمی، دلسوز و فداکار دارد؟ دوستی در متاهلی با دوستی عادی تفاوت دارد، پس در صورتی که پاسخ‎تان مثبت است، اگر امکان پذیر بود از دوستان او شناخت بیشتری پیدا کنید.

اخلاق خواستگار و معیارهای ازدواج

اخلاق افراد در میزان آستانه تحمل طرفین، به صورت مستقیم تاثیرگذار است. دستیابی به شناخت در این زمینه نیز بسیار مهم است. اخلاق و رفتار و عادت های او قطعا در زندگی آینده سرنوشت ساز است و باید به آن توجه شود.

مثلا اینکه آیا برای اثبات مسائل حریمی را زیرپا می‎گذارد یا خیر؟ انسان تندخو و بد دهنی است یا مهربان و خوشرو است؟ و اینکه هنگام صحبت کردن منطقی است یا نه. البته اخلاق افراد باید با هم سازگار باشد، پس مقوله سازش مزاج‎ها را فراموش نکنید.

استقلال افراد و خواستگار مستقل

استقلال مالی وی چطور است؟ آیا روی پای خود است یا برعکس؟ تغذیه شونده است یا تغذیه کننده؟ روی اطرافیانی مثل خانواده، دوستان و… چطور حساب باز کرذه؟ در زندگی قبلی یا دوره دانشجویی کار می‎کرده یا از والدین پول می‎گرفته؟

اهل ولخرجی است یا پس انداز می‎کند؟ برای شما و خواسته‎ هایتان چه می‎کند؟ پاسخ همه این‎ موارد نشان دهنده بخش دیگری از خصوصیات فردی او است.

طرز دید و اهدافی آینده او

بدون شک طرز دید و تفکر و میزان کمال طلبی و اعتماد به نفس او به عنوان همسر آینده، از مهمترین معیارهای ازدواج است.

باید توجه داشته باشید در زمینه شغلی می‎خواهد به کجا برسد؟ برای دستیابی به اهداف روی توانایی خود حساب کرده یا به دیگران چشم بسته؟ و در نهایت می‎خواهد چه کار کند؟

باید بدانید موفقیت با تلاش به دست می‎آید و او این خصوصیت را دارا باشد. و مهمتر از همه برای رسیدن به هدف، نقشه و طرحی داشته باشد.

 

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنیم این است که او به خوب و بد اهمیت می‎دهد یا خیر؟ آیا به انسانیت ایمان دارد؟ پیشنهاد می‎شود قبل از شناخت کامل وارد مقوله مهم زندگی مشترک نشوید. همچنین مقاله تست شناخت شخصیت از روی دستخط نیز می‎تواند برای شخصیت شناسی برای شما مفید باشد.

 

در این مطلب قصد داشتیم تا شما را با معیارهای ازدواج و تست خواستگار آشنا کنیم. امیدواریم که این مطلب نیاز علمی شما را رفع کرده باشد، همچنین اگر علاقمند هستید تا در زمینه سلامت و بهداشت و روانشناسی اطلاعات بیشتری کسب کنید سایت بدانید را دنبال کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن