سلامتی

چطور کشیدگی عضله را درمان کنیم

کشیدگی عضله و آسیب های ماهیچه ای

مراقبت نکردن و فشار های خطرناک به ماهیچه و بدن باعث کشیدگی عضله خواهد شد. توان فیزیکی افراد رابطه ی مستقیمی با سلامت عضلات دارد و هر نوع آسیبی در ماهیچه سبب کاهش توان فیزیکی فرد خواهد شد، اما ویژگی در عضلات وجود دارد که سبب درمان و اصلاح عضلات آسیب دیده خواهد شد. ماهیچه ها دارای بخشی همانند حافظه هستند و سلول های درون این حافظه سبب این ویژگی خواهند شد. .از سلول های موجود در این حافظه ها برای ترمیم و رشد بهتر و سریع تر عضلات آسیب دیده استفاده می‌شود.

از زمان گذشته گفته می‌شد که اگر مدتی ورزشکار تمرین و ورزش های خود را کنار بگذارد و آنها را انجام ندهد بافت ماهیچه‌های او از بین رفته و قدرت فیزیکی و ماهیچه ایش کم می‌شود. همچنین  محققین به این نتیجه رسیدند که اگر مدتی تحرک یک عضله کم شود و یا اصلا از آن کار کشیده نشود حافظه تحریک می‌شود. در واقع فعالت کم یا عدم فعالیت ماهیچه ها منجر می‌شود از حافظه ماهیچه ای برای ترمیم و درمان بافت های عضلانی استفاده شود.

 

اگر به ورزش علاقمند هستید همچنین می‌توانید مقاله ورزش های هوازی کاربردی را مطاله کنید و از علم آن برخوردار شوید.

کشیدگی عضله

شناخت عضلات و عوامل تشکیل دهنده

هر ماهیچه از بافتی به نام سینکشم (syncytium) تشکیل شده است که ساز و کار آن به این صورت است که سلول ها با یکدیگر ترکیب شده و همانند یک سلول خیلی بزرگ عمل می‌کنند. با رشد ماهیچه‌ها، تعداد سلول‌ها نیز افزایش پیدا کرده و در نتیجه DNA هایی که وظیفه کنترل سلول را دارند نیز بیشتر می‌شود.

از خطراتی که ورزشکاران را تهدید می‌کند آسیب به ماهیچه ها در هنگام ورزش کردن است که عواملی مثل رژیم غذایی، سن، عمل های جراحی و موارد دیگر باعث افزایش خطراین تهدید خواهد شد.
برخی از ورزشکاران برای جلوگیری از بروز این خطرات و تقویت ماهیچه های خود از دارو و مکمل های خطرناکی استفاده میکنند که این کار باعث می‌شود هر آسیب به بافت،  قدرت عضله را به میزان قدرت  ماهیچه‌ های یک سالمند کاهش دهد. همچنین اگر با مشکل شکم و پهلو دستو پنجه نرم می‌کنید پیشنهاد میکنیم مقاله دلایل شکم زدن چیست؟ را مطالعه کنید.

 

در این مقاله قصد داشتیم تا شما را با کشیدگی عضله و دلایل بروز آن آشنا کنیم. اگر علاقمند هستید تا در زمینه سلامت و بهداشت  و روانشناسی اطلاعات بیشتری کسب کنید سایت بدانید را دنبال کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن